Araç Alımı Öncesinde Oto Ekspert Onayı Neden Önemlidir?

Ekim 12, 2020by Autotest

Aracın kaportasından motoruna, şanzımanından döşemesine kadar her bir noktası satın almadan önce mutlaka incelenmelidir. Bu nedenle her ne kadar araca ilişkin bilgilerinize güveniyor olsanız da deneyimi ve donanımıyla size yardımcı olacak bir oto ekspert onayına ihtiyacınız vardır. Araç test merkezlerinde sizlere hizmet vermek için beklemekte olan ekibimizin sunduğu test ve onayların neden bu denli önemli olduğunu sizin için açıklıyoruz.

Aracınızı Almadan Önce Dikkat!

Aracınızın görünümü başlangıçta gayet yeni ve kullanılır durumda gibi gelse de iç aksamdan ve genel performanstan emin olmak adına mutlaka bir deneme sürüşü yapmanızı öneririz, aksi halde hasar almış ve sonradan toparlanarak yenilenmiş araçlar alarak hüsrana uğrayabilirsiniz.

Araçlarda karşılaşılan tek sorun elbette kazalar değildir ve çalıntı araç satışı de ikinci el pazarına damga vuran hilelerden biridir. Bu durumla karşılaşmamak için oto ekspertiz testleri ve raporlarına dahi başvurmadan öncesinde şase ve motor numaraları ile ruhsattaki motor ve şase numaralarını karşılaştırmanız gerekmektedir. Bu numaraların uyumlu olmaması halinde aracın çalıntı olacağı düşünülecektir.

Oto Ekspertiz Hizmetleri Neden Önemlidir?

Bahsedilen dikkat edilmesi gereken hususlar göz önünde bulundurulsa dahi hem araç satıcısının hem alıcı adayının bilmediği pek çok detay bulunabilir. Bu da araç alışverişinin istenen güvenilir çerçevesine aykırı olmakta, alıcıyı sonradan üzecek şekilde yanıltabilmektedir.

İkinci el araç alırken içinin rahat olmasını isteyen ve her detayın gözden geçirilmiş olmasını talep edenler için hizmet veren ekibimiz ise gerekli teknolojik cihazlar ve robot sistemleri ile aracın hem mekanik hem elektronik aksamlarını en tarafsız şekilde değerlendirir ve tüm tarafları dürüstlük çerçevesinde aracın güncel durumuna ilişkin bilgilendirir.

Yerinde Oto Ekspertiz ile Onay Alınabilir mi?

Aracınızı satın almadan önce oto ekspertiz değerlendirmesi ve raporlandırması talep ediyor ancak yerinde bir inceleme ile zaman kazanmak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda size yerinde oto ekspertiz hizmetleri ile yardımcı olacak olan ekibimizle ve sunduğu bu avantajla tanışabilirsiniz. Araçların yerinde tetkik edilmesi şüphesiz hem satıcı hem alıcı için büyük kolaylık sağlamakta, başvuranlar herhangi bir zahmete girmeksizin aracının güvenilirliğini kontrol ettirebilmektedir. Gezici hizmetler sayesinde tıpkı araç kontrol merkezine gitmiş gibi rapor alabilir ve gözden kaçırılması olası pek çok detayın uzmanlarca değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Verilen bilgiler neticesinde aracı alıp almamak için kişiye kalmakta, araç en doğru ve şeffaf şekilde satışa konmuş olmaktadır.

Siz de ister güvenilir raporlar için test merkezine bir sürüş yapabilir, ister aracı yerinde görmemiz için bize ulaşabilir ve kafanızda en ufak soru işareti olmaksızın hayalinizdeki araca güvenle kavuşabilirsiniz.

Autotest