Güvenli Araç Alışverişi İçin Oto Rapor

Ekim 12, 2020by Autotest

İkinci el araç alım ve satım işlemleri gün geçtikçe daha çok artmakta ancak tüm bu pazar genişlemesi içerisinde güvenilir araç bulabilmek daha zor olmaktadır. Bu durumda alıcı için kurtarıcı diyebileceğimiz oto rapor ikinci el araçlarda en çok gözetilen kriter olan güveni sağlamaktadır.

Bilimsel çerçevede aracın değerlendirilmesini ve şeffaf şekilde sonuçların ortaya konmasını sağlayan raporlar sayesinde yüzlerce, hatta binlerce araç herhangi bir hile olmaksızın tüm detayları bilinerek satılabilmektedir. Gün geçtikçe bu raporu vermekle yükümlü firma sayısı artış göstermekte olsa da işini titizlikle yapan deneyimli oto eksper ekibimiz müşterilerine pek çok ayrıcalık sağlamaktadır.

Oto Rapor Nasıl Alınır?

Verilen hizmetler kapsamında eksper olarak hizmet veren bilirkişi dilerseniz aracın olduğu yere seyahat ederek zamandan kazanmanızı sağlar, yani mobil şekilde hizmet verebilmektedir. Bir diğer oto rapor hizmeti ise aracın test merkezinde kapsamlı şekilde bakılmasıyla gerçekleştirilir. Aracınızın modeline veya markasına göre hizmet vermekte olan firmalar, hata payını minimumda olacak şekilde, hizmet tipine göre düzenleme yapmaktadır.

İkinci el bir arabayı alırken yalnızca kendi görüşlerinize güvenmek ve hiçbir uzmanla görüşmemek bir tür kumardır ve aracın sağlam olup olmadığı bazen kötü tecrübelerle olsa da ancak zaman içinde anlaşılacaktır. Ayrıntılı şekilde hazırlanan oto rapor fiyatı ile sonradan oluşabilecek tamir ve bakım masraflarının yanında son derece cüzi kalmakta, bu nedenle aracın ruhsat bilgilerine ek muayene bilgilerini de göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Oto Rapor Fiyatı Ne Kadardır?

Gözünüzden kaçabilecek olan riskler ve hasarlar için ikinci el araç bakarken bir uzmana danışmak istiyor ancak kısıtlı bütçeniz nedeniyle hali hazırda ikinci el araç tercih ediyorken ek bir masrafla da karşılaşmak istemiyor olabilirsiniz. Ancak sizlere ve taleplerinize göre farklı paketler sunulmakta ve oto rapor hizmeti için farklı bütçelere uyulabilmekte olduğundan pek çok kişi sonradan vereceği tamir ücretleri yerine en baştan güvenilir bir raporlandırma sistemi için bütçe ayırmayı daha mantıklı bulmaktadır. Ayrıca uzman ekibimiz uzaktan da ön değerlendirme yaparak kapsamlı bir testin gerekliliği konusunda bilgi vererek sizi gereksiz ücretlendirmelerden muaf tutmakta ve araca kendi değerinin üzerinde ücret ödemenize engel olarak hem bütçenizi hem haklarınızı korumaktadır.

 

Autotest