Oto Ekspertiz Hizmetleri Neden Gereklidir?

Ekim 12, 2020by Autotest

Son derece aktif bir sektör olan ikinci el otomobil pazarları hem alıcılar hem satıcılar için cazip tekliflerle dolu olabilir. Ancak ne yazık ülkemizde ikinci el araç sektöründe istenmeyen durumlarla sıkça karşılaşılmakta, gizlenen kusurlar ve hileler sonradan hem alıcı hem satıcıları üzmektedir. Bu gizlenen kusurların tespit edilebilmesi, aracın gerçek gücünün raporlandırılabilmesi ve alıcının güvenle alışverişini tamamlaması ayrı bir uzmanlık gerektirir. İşte otomobil alıcısını mağdur olmaktan koruyan bu uzmanlık oto ekspertiz hizmetleri olarak değerlendirmekte, bu hizmetler dahilinde raporlar hazırlayan uzmanlar sayesinde araç hakkında yeterli bilgi sahibi olmayan veya hilelere  başvuran satıcılara ilişkin riskler ortadan kaldırılmaktadır.

Sizler için oto ekspertiz testleri ve bunların riskleri ortadan kaldırmada, otomobil alıcısına güven vermedeki önemini açıklıyoruz.

Oto Ekspertiz Hizmetlerinin Önemi

satın almayı düşündüğünüz aracın sizden önceki sahibi bazı hasarları ve kazaları gizliyor olabilir ya da aracı hakkında yeterli bilgi sahibi olmadığı için sizi yanlış yönlendiriyor olabilir. Bu gibi durumlarda kilometre düşürme, turboya, klimaya, elektrik aksamına, motora bağlı sorunları saklama, çizikleri boyama, kaportayı değiştirme gibi pek çok hileli hata ile karşılaşılır. Bu gibi durumlarda alıcı başlangıçta memnun olsa da kısa süre içerisinde büyük sürprizlerle karşılaşır ve 500 liradan başlayıp onlarca bin lirayı bulabilen büyük masraflar yapılması gerekir. Böylece tasarruf ve bütçe  koruma amaçlı ikinci el araç tercih etmiş olmak tam tersi büyük bir masraf nedenine dönüşür. Yapılan masraflar bir yana, aracın beklenen performansı ve dayanıklılığı sağlamaması sizin ve sevdiklerinizin mal varlığı kadar can sağlığı için de önemli bir risktir.

İkinci el araç almadan önce aklınızdaki tüm soru işaretlerini giderebilmek ve bir uzman tarafından raporlu şekilde onaylanmış aracı tercih edebilmenin konforunu deneyimlemek için siz de bir an önce kendiniz için en uygun oto ekspertiz hizmeti paketinden yararlanmalısınız. Göz ardı edilmemesi gereken temel noktalar ile yalnızca deneyimli uzmanların bildiği detayları aynı anda kontrol edebilme yetkinliğine sahip profesyonel bir oto ekspertiz ekibi ile çalışmak, doğru alışverişi yapmanın en mantıklı ve kolay yolu olacaktır.

Siz de her ihtiyaca uygun seçenekleri kapsayan oto ekspertiz paketleri hakkında bilgi almak ve böylece mağdur olmaksızın en güvenilir şekilde tüm ihtiyaçlarınızı karşıladığı kesinleştirilmiş aracı tercih etmiş olmak için bize danışmayı unutmayın.

Autotest