Oto Ekspertiz Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Ekim 12, 2020by Autotest

Aracınızı satın almadan önce son derece iyi düşünmüş, istediğiniz modeli bulmak için uzun süren araştırmalar yapmış, hatta şehir dışına seyahat etmeyi dahi düşünmüş olabilirsiniz. Ancak iş aracın görünen ve görünmeyen donanımlarını kontrol etmeye ve hasar durumundan emin olmaya geldiğinde aklınız karışmış olabilir. Tam bu noktada size yardımcı olmak için hizmet veren oto ekspertiz hizmeti ise şüphesiz en mantıklı seçimdir. Peki oto ekspertiz hizmeti fiyatları neye göre değişmekte ve nasıl hesaplanmaktadır?

İkinci el araçları almadan öncesinde arıza ve sorunların belirlenmesi için yapılan testler belirli bir donanım kullanımı ve ciddi emek gerektirmektedir. Verilen bilgiler için harcanan emek kadar yapılan masraf da belirlenmeli ve sonrasında işlem toplamına göre oto ekspertiz ücreti hesaplanmaktadır. Aracın yaşına, nasıl kullanıldığına, hasar geçmişi olup olmamasına göre geniş bir kapsama sahip olabilen bu hizmetler, aracın vites, direksiyon, iç donanım, süspansiyon, şase, kaporta gibi pek çok bölümünün ayrı ayrı testini gerektirir.

Oto Ekspertiz Ücretleri Nasıl Değişir?

Araçlara uygulanan testler için firmalar tarafından farklı oto ekspertiz rapor ücreti talep edilmekte olup, bu ücretlerin minimumunun belirlenmesi için kontrol esnasında hangi testlerin gerekli olduğunun belirlenmesi gerekmektedir. Günümüzde test merkezine götürülen araçlara ihtiyacına ve genel durumuna göre farklı testler uygulanmakta, ikinci el araç alımı gibi son derece riskli bir sektörde oto ekspertiz merkezi onayı olmaksızın hareket etmek oldukça yanlış olacağından bu testler için verilen ücretler bir masraf değil, zorunlu harcama, hatta ilerleyen dönemler için bir yatırım olarak görülmelidir.

Mobil Oto Ekspertiz Ücreti

İkinci el aracı alırken hizmet noktasına aracı götürmek ve testler için mesafe kat etmek zorunda değilsiniz. Pek çok testi aracın güncel konumunda sağlayabilen ekibimizin mobil hizmetleri sayesinde aracın merkeze ulaştırılmasına gerek kalmadan son derece pratik bir şekilde rapor temin edebilirsiniz. Ancak bu durumda ekibin ve test cihazlarının araca erişimi ayrı bir maliyet oluşturmakta bu da hizmet paketi ve tipine bağlı olarak oto ekspertiz fiyatı üzerinde artışa neden olabilmektedir. Alacağınız hizmetler öncesinde mesafenizi net bir şekilde belirterek ücret teklifi almanız, aracın yerinde mi yoksa merkezde mi değerlendirilmesinin sizin için daha uygun olacağını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Oto rapor fiyatı ve hizmet bedelleri hakkında bilgi sahibi olmak için ücretsiz bilgilendirme hizmetlerimizden yararlanabilir, yalnızca bir telefonla danışmanlığımızı alabilirsiniz.

Autotest