Oto Ekspertiz Uzmanından Herkesin Bilmesi Gereken Tavsiyeler

Ekim 12, 2020by Autotest

İkinci el bir araçla hem istediğiniz konfor ve seyahat rahatlığına kavuşmak hem de bütçenizi düşünerek tasarruf etmek istiyor olmanız oldukça yaygın bir düşüncedir. Ancak kasa yapısından gücüne kadar her bakımdan sizin kullanımınıza uygun şekilde seçilmiş olması gereken aracın geniş ikinci el pazarı içerisinde bulunması her daim mümkün olmayabilir. Sanayi oto ekspertiz firmaları bakımından zengin bir yer gibi görünse de size dürüst bilgilerle doğru aracı seçmede ve almada yardımcı olacak kişileri seçmek son derece önemlidir. Bu nedenle oto ekspertiz hizmetleri konusunda profesyonelleşen ekibimizin araç seçimi tavsiyelerine kulak vermelisiniz.

Almak istediğiniz araca yoğun bir talep mi var? Satın almak istediğiniz araçla ilgili bir yedek parça sıkıntısı mevcut mu? Aracınızı satmak istediğiniz hızlı bir şekilde alıcı bulmanız mümkün olabilir mi? Tüm bu sorular için aracınızı almadan son derece iyi bir şekilde düşünerek ve oto ekspertiz şirketleri tarafından verilen onay çerçevesinde karar vermeniz gerekir.

Araç Almak İsteyenlere Uzman Önerileri

  • Almayı talep ettiğiniz aracın kullanıcılarına veya hayran sayfalarına ulaşarak kendilerine sorular yöneltebilirsiniz.
  • Aracınızın yakıt türünü yani benzinli mi dizel mi olmasını istediğinize karar vermelisiniz.
  • Vergi gibi sonrasında da sizi ilgilendirecek olan harcamaları hesap etmelisiniz.
  • Modelin yılına ve aracın km. değerine dikkat etmeli, çevrenin söylemlerinden bağımsız, rakamsal kararlar vermelisiniz.
  • Pazar araştırması için hem yüz yüze görüşmelere hem internet ortamı araştırmalarına güvenmelisiniz. Özellikle online araç satışı konusunda konumu bilinen, prestijli web sitelerini tercih etmelisiniz.
  • Aracı kontrol etmek için yerinde ziyaret ederken sizden daha deneyimli ve bilgili olduğunu düşündüğünüz, ayrıca teknik bilgiler kadar fiyat anlaşmasında da yardımcı olacak birini yanınızda götürebilirsiniz.

Satıcı kişi kendisi de aracın özelliklerine çok hâkim olmadığı için veya hasarları gizlemek için sizlere çok şeffaf bilgiler vermeyebilir. Özellikle ikinci el araç piyasasının en büyük sorunlarından biri olan çalıntı araçlarla karşılaşma ihtimaliniz de göz ardı edilmemelidir. Profesyonel şekilde aracın incelenmesini istediğinizde ise mutlaka ekspertiz testi yaptırma talebinde bulunmalı, satıcıya da uzman görüşü almak istediğiniz konusunda net olmalısınız.

Önemli olanın hem talep ve ihtiyaçlarınıza uygun araç bulmak hem de bir o kadar sizi yarı yolda bırakmayacak, minimum riskte ve yıpranmada olan aracı bulmak olduğu unutulmamalıdır. Araç ekspertiz testleri kapsamında bizlere danışarak tüm şüpheli yönlerini değerlendirdiğimiz aracı gereken bilgilere hakim olarak satın alabilir, böylece her duruma hazırlıklı olarak güvenli ve rahat seyahatlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Autotest